24 Aralık 2014 Çarşamba

MAC KEEPSAKES MAKYAJ PALETİ

MAC KEEPSAKES FACE PALETTE NATURAL 
      Yılbaşı için Mac'in çıkardığı Keepsakes Koleksiyonu 1700'lü yılların Versailles Sarayı'ndan ilham alınarak yapılmış. Işıltılı pudralar, koyu renk dudaklar aslında hep kullandığım ürünler ama almaya da dayanamadım:)
Keepsakes Koleksiyonunda, tüm yüz için palet, gözler için palet, dudaklar için palet ve fırça seti ve hatta makyaj çantası seçenekleri var. Yüz Paleti iki farklı renk tonunda oluşturulmuş. Benim aldığım Natural Palette siyah kutuda farları daha naturel toprak-mürdüm içeriyor. Birde beyaz kutuda yüz paleti var Keepsakes Smokey Palette onda da siyah-gri tonlarında far var.


İçinde bulunan çift uçlu fırça 275 ve 316 numaralı fırçaların ufaltılmış boyu. Dudak ve göz kıvrımına gölgeleme için farla kullanıyorum.Tabi tüm bu yüz paleti için yeterli bir fırça değil. Paletin içindekiler ;
*Irıdescent Pressed Powder -ışıltılı pudra ismi sparkling rose. Tüm yüze makyaj sonrası makyajımı sabitlemek için kullandım. Bej-pembe alt tonlu hafif simli.Genelde Mac Kabuki geniş fırça ile hafifçe tüm yüzüme sürdüm. 
*Farlar üç tane. Üstteki Simli Bej-kahve diyebileceğim bir tonda ve simli ismi in good taste
ortadaki mat far ismi Royal Randezvous baz olarak kullandım kahve-soluk pudra tonunda
En alttaki far ise çok hafif simli mürdüm renk Heir of Sophistication gölgelemede kullandım. 
*Cream Color Base ismi Filigree olan bu aydınlatıcıyı makyaj sonunda elmacık kemiklerime kullandım.Çok ince yapıda hafif ışıltılı ıslak görünüm veriyor.Renk tonu açık kahve tonunda.Bazen Mac Krem allığımla karıştırarak hafif şeftali rengide verdim.Çok güzel duruyor, kalıcılığı orta derece. *Üstteki pembe ruj Eloquence 
Alttaki Vişne rengi ruj Sass 
Pembe ruj soluk tonlarda ve nude görünüm verdi. 
Vişne rengi ruj ise oldukça kalıcı ve dudağa sürüldüğünde alt tondaki pembe ortaya çıkıyor. 
Kolumda görüntülediğim fotoğraflar üstteki evin içinde, alttaki dışarıda çektim. Özellikle farlar altına makyaj bazı uyguladığımda(Armani veya Mac) daha iyi sonuç verdi. Genel olarak bu paleti sevdim.Dior paletlerdeki gibi rujlara ayrı kapak yapmaları iyi olmuş, aynayı çok fazla kirletiyorlardı. Farları ve pudrasıyla günlük kullanıma daha uygun geldiği için Yılbaşı amacıyla aldığım diğer paletlerden daha çok kullandım, günlük hayatta simli far çok sevmiyorum. 
    Özellikle fotoğraflarda elmacık kemiklerime uyguladığım aydınlatıcının Cream Color Base çok güzel durduğunu gördüm. Paletteki ürünlerin ismini tek tek yazdım, hoşunuza giden olursa tek olarak da satın alabilirsiniz. 

    Mac Keepsakes Face Natural yüz için makyaj paleti fiyatı 175tl, satın almak için burayı tıklayabilirsiniz. Koleksiyonun diğer parçalarını da sizler için fotoğrafladım:))))1 yorum:

  1. süperler :) koleksiyona bayıldım ancak genelde elimde olan renkler olunca karar veremedim. Neyse hala şansım var :)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...