29 Kasım 2014 Cumartesi

MAC ALLIK ÇEŞİTLERİ TOZ-KREM-PIRILTILI-KALICI

MAC BLUSH PALETTE POWDER_CREAM_SHIMMER_LONGWEAR 
       Mac'in heryapıda ve her tonda allığı olduğu için severek alıyorum. Elimdeki şeftali rengi ve pembe krem allığım bittiği için allık paleti yapmaya karar verdim. Mac'de isterseniz allığı normal kapaklı kutusunda isterseniz de böyle paletin içine koymak için "refille pan" denilen sadece metal altlığını alabilirsiniz. Tabiki fiyat farkı da doğuyor, örneğin kapaklı normal bir toz allığın fiyatı 70tl iken, refill pan alırsanız fiyatı 59tl. Bu panları yerleştirmek için 2'li, 6'li, 12'li boş paletler almanız gerekiyor, ve bu paleti yerleştirebileceğiniz üstü şeffaf kapaklı kutu; bu da ayrı bir maliyet tabi. Allıkları yerleştirdiğim 6'lı palet fiyatı 27tl; Üst kapağı şeffaf palet kutusu 43tl satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.

    Allığı çok kullandığım için çeşitlendirerek kendime şeftali, pembe tonlarda yapıları farklı 6'lı allık paleti yaptım. Paletim Şeftali ve toz pembe tonlarda iki toz allık,   gül pembesi ve toz pembe iki krem allık, pırıltılı bronz şeftali bir allık ve son olarak bir tane toz pembe kalıcı allıktan oluşuyor. Hepsini ayrı ayrı yada karıştırarak kullanıyorum. Genel olarak özetlemem gerekirse kapatıcılıkları ve kalıcılıkları orta seviyede.   

    Peaches Toz Allık : Şeftali tonunda toz allık benim en çok kullandığım allığım. Rengi sıcak pembe alt tonlu şeftali. Kalıcılığı harika değil, sürekli tazelemek gerekiyor. 6gr fiyatı 59tl satın almak ve diğer renkleri görmek için burayı tıklayabilirsiniz.

    Pink Swoon Toz Allık : İsmi pembe rüya anlamına gelen bu pembe allık tam toz pembe tonlarında. Açık tenlilerde kendini daha belli ediyor. Hafif pembeleşmiş yanaklar inanılmaz doğal duruyor. İçinde ışıltı vs. bulundurmadığı için makyajsızken yanaklarıma fırçayla çok az dokunduruyorum hem yüzüme renk veriyor hemde makyajlı gibi durmuyor. 6gr allık fiyatı 59tl, burayı tıklayarak edinebilirsiniz.


 

  Posey Krem Allık : Şeftaliden bir ton koyu, nektarin tonunda krem allık Posey fondötenin üzerine ister parmakla ister krem allık fırçasıyla (Mac 128) uygulandığında çok hoş duran, yüze renk veren sıcak alt tonlu bir allık. Krem allıkları birbirine karıştırmak da çok zevkli oluyor ve farklı renk kombinasyonları oluşuyor.  5,6gr allık fiyatı 66tl diğer renklere bakmak, satın almak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.
        So sweet So Easy Krem Allık : Toz pembe orem allık yanaklarda çok doğal duruyor, makyajda ön plana çıkmadan sadece tamamlayıcı oluyor. Kalıcılığı orta seviyede olan allığı yaz-kış her mevsim rahatça kullanmak mümkün.  5,6gr allık fiyatı 66tl, diğer renkleri görmek, satın almak için burayı tıklayabilirsiniz. 

       Springsheen Pırıltılı Toz Allık : İsmi bahar pırıltısı anlamına gelen bu pırıltılı toz allık harika bir renge sahip. Sıcak şeftali alt tonlu allığın simleri mikro düzeyde ve hiç rahatsız etmiyor. Renk tonu o kadar güzelki, güneşten hafif yanmış çok az tatlı bir pembeleşme rengi vardır, tam onu elde ediyorsunuz. Bazen diğer toz allıklarımla da karıştırarak zevkle kullanıyorum. 6gr allık fiyatı 59tl satın almak için burayı tıklayabilirsiniz. 


               

      Stay Pretty Kalıcı Allık : Sıcak alt tonlu toz pembe kalıcı allık (Pro_Longwear) toz allıklardan daha ipeksi bir formda. Diğer Mac allıklara göre daha kalıcı evet ama Kryolan yada Guerlain toz allıklar gibi sabah sürüp akşam eve yanağınızda allıkla dönmeyi beklemeyin. Cildimde sivilce, siyah nokta gibi gözenek tıkanıklığı belirtilerine yol açmadı. Parmakla yada krem allık fırçasıyla kullanabilirsiniz. 6gr Pro_longwear kalıcı allık fiyatı 66tl, buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.   Mac allık paletimi istediğim renklerle oluşturdum, zevkle kullanıyorum tahmin ettiğimden daha erken bitecek sanırım:))  


    Toz allıklar sıkıştırılmış, krem allıklarda yoğun yapılarından dolayı pan'da duruşlarıyla cilde sürüldüğü görünüşleri farklı. Kolumda fotoğrafladığımda renkler birebir aynı çıktı.
1.Fotoğrafı evin içinde çektim ve renkler tamda yanakta durduğu gibi durdu. 
2.Fotoğrafı ise dışarıda günışığında çektim, yine tam olduğu gibi çıktı.    

4 yorum:

 1. Peaches muhteşemm ♥ Güle güle kullan canım :)

  YanıtlaSil
 2. Ben de en çok springsheeni beğendim. İyi günlerde kullan canım.

  YanıtlaSil
 3. Pink Swoon çok hafif, çok günlük duruyor, aklımda bulunsun :)
  Bir çok seçeneği bir arada görmek çok iyi oldu, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. hepsi birbirinden güzel. İyi günlerde kullanın

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...